Yaygın olarak kullanılan beş kılıftan hangisi en uygun?

December 31, 2020
hakkında en son şirket haberleri Yaygın olarak kullanılan beş kılıftan hangisi en uygun?

  Bağlantı ürünlerini seçerken konnektör adaptasyonuna ek olarak çok önemli bir kısım da kablo kılıfıdır.Dahili arayüzü korumanın en önemli engeli olarak, çeşitli kablo kılıfı malzemeleri farklı koruma rolleri oynar.Kullanıcılar, gerçek kullanım senaryolarına göre uygun ve uygun fiyatlı kablo kılıfı bulmalıdır.

Aşağıda, bağlantı ürünlerini seçerken birlikte dikkate alınması uygun olan, avantaj ve dezavantajları da dahil olmak üzere yaygın olarak kullanılan kablo kılıfı malzemelerini listeliyoruz.

1 、 PVC malzeme

Sınıf 6, PVC, folyo korumalı, 4 çift örgülü, 26awg
Tanım: Karıştırma, yoğurma ve ekstrüzyon yoluyla stabilizatörler, plastikleştiriciler, kalsiyum karbonat ve diğer inorganik dolgu maddeleri, katkı maddeleri, yağlayıcılar ve diğer katkı maddelerini ekleyen PVC reçine esaslıdır.
Avantajlar:çeşitli ortamlarda ve uygulamalarda kullanılmak üzere yapılandırılabilir.Düşük maliyetli, esnek, güçlü ve ateşe / yağa dayanıklıdır.
Dezavantajları:bazı düşük kaliteli PVC malzemeler, özel ortamda uygulandığında kararsız olabilen zararlı maddeler içerir.Şu anda, çevre koruma unsurlarını geliştirmek ve performansı iyileştirmek için PVC malzeme de yükseltilmiştir.
2 、 PE malzeme
Katı gömülü Ultra Direct korumalı dış mekan kablosu, 236 AWG PE kılıf
Tanım:polietilen malzeme, bu da çok yaygındır.Polietilenin doğrusal moleküler yapısı, yüksek sıcaklıkta deforme olmasını çok kolaylaştırır.Bu nedenle PE'nin tel ve kablo endüstrisindeki uygulamasında polietilen, genellikle çapraz bağlanarak bir ağ yapısına dönüştürülür, bu da yüksek sıcaklıkta güçlü deformasyon direncine sahip olmasını sağlar.
Avantajlar:daha çevre dostu, genellikle bu tür ürünler AB ROHS çevre kirliliği testini geçmiştir.Mükemmel elektriksel yalıtım performansına ve iyi işleme performansına sahiptir.
Dezavantajları: genel hava direnci, yüksek sıcaklık ortamı için uygun değildir.
3 、 Pur malzemesi
Süper sınıf 5, süper esnek kılıf, ekranlı, 4 çift 26 AWG örgülü iletken
Tanım: poliüretan (PUR), izosiyanat ve poliolün reaksiyonu ile oluşan karbamat segmentinin tekrarlayan yapı birimine sahip bir polimer türüdür.
Avantajlar: mükemmel yağ direnci, iyi tokluk, aşınma direnci, soğuk direnç (düşük sıcaklık direnci), su direnci, yaşlanma direnci, asit ve alkali direnci, hava direnci, uzun servis ömrü, UV direnci ve birçok mükemmel fonksiyon, yağ kirliliğine uygun, düşük sıcaklık çevre ve diğer sert durumlar.
Dezavantajları: birçok fonksiyon, doğal fiyatlar PVC malzemelere göre biraz daha yüksek olacak, maliyet çok daha yüksek olacaktır.
4 、 TPE / TPR malzemesi
Süper sınıf 5 SF / UTP kablosu, yüksek esneklikli CMX alev geciktirici TPE kılıf, 4 çift 24awg çok telli iletken
Tanım: Bazen TPR (termoplastik kauçuk) olarak da bilinen TPE (termoplastik elastomer), yani termoplastik kauçuk.
Avantajlar: iyi kimyasal direnç ve yağ direnci ve çok esnek, aşınma direnci de daha iyidir.
Dezavantajları: çok kuvvetli değildir, ayrıca yüksek sıcaklığa dayanıklı değildir, genellikle 80 ° C'nin üzerindeki ortamda uzun süre kullanılamaz.
5 、 TPU malzemesi
Tanım: yaygın olarak poliüretan malzemeler, termoplastik poliüretan elastomer kauçuk olarak bilinir.
Avantajlar: esas olarak polyester tipi ve polieter tipi, sertlik aralığı (60ha-85hd), aşınma direnci, yağ direnci, şeffaf, iyi esneklik, TPU sadece yüksek aşınma direnci, yüksek gerilim, yüksek çekme kuvveti, tokluk ve yaşlanma direnci gibi mükemmel özelliklere sahip değildir ama aynı zamanda olgun bir çevre koruma malzemesidir.
Dezavantajları: sertlikte biraz eksik, deforme olması kolay.