Bilgisayar anakartı CPU güç kaynağı önemli mi?

December 25, 2020
hakkında en son şirket haberleri Bilgisayar anakartı CPU güç kaynağı önemli mi?

Anakart CPU güç kaynağı yuvası ve devresi

İki ortak ana kart güç kaynağı giriş arabirimi vardır: anakart 24pin yuvası ve CPU güç kaynağı yuvası.İlki, çoğu anakartta sabit bir 24pin özelliğidir, ikincisi ise farklı ana kart konumlandırmasına göre 4Pin, 8pin, 8 + 6pin veya hatta çift 8pin "şiddetli güç kaynağı" verir.

Aslında, çift 8 pimli yuvaya yalnızca bir 8 pimli takılsa bile, normal şekilde çalışabilir.İki 8pin vermenin amacı, frekans aşıldığında daha kararlı hale getirmektir.Bununla birlikte, bu, frekansın performansının ne kadar iyileştirildiğini doğrudan belirleyemez, yalnızca yardımcı bir güç kaynağı aracı olarak kabul edilebilir.

Unutulmamalıdır ki, CPU ve grafik kartının güç kaynağı arabirimi 6pin ve 8pin'e sahip olmasına rağmen tasarım farklıdır."Mucize" yi önlemek için onu zorla yerleştirmeye çalışmayın.

CPU'nun güç kaynağı kısmı, her fazın standart güç kaynağının bir kapasitör, bir indüktör ve bir çift MOS transistörden oluştuğu ve bir PWM yongasının sorumlu olduğu "çok fazlı paralel" kontrol devresinden oluşur. güç kaynağı fazlarının sayısını belirleyen kontrol.

Bununla birlikte, "iki yukarı ve iki aşağı" grubundaki "faz başına iki indüktör" veya dört MOS transistörünün bir kombinasyonu da vardır.Ne kadar çok malzeme kullanılırsa o kadar lüks olur.Bununla birlikte, aynı zamanda kullanılan bileşenlerin markasına ve spesifik model özelliklerine de bağlıdır.Bazı kötü 8 fazlı cihazlar, diğerlerinin 6 fazlı cihazlarından daha iyi olmayabilir.

Bilgisayar işlemcisinin güç kaynağı hattı hangisidir?

Bilgisayar CPU güç kaynağı hattı 4Pin ve 8pin'e bölünebilir.Geçmişte, eski ana kart CPU yardımcı güç kaynağı yalnızca 4Pin'e ihtiyaç duyuyordu, ancak şimdi ana kart temelde 8pin güç kaynağı.4Pin, 8pin'in sadece yarısıdır.Güç kaynağının tanımı aynıdır.

ATX güç kaynağı spesifikasyonu, CPU yardımcı güç kaynağı hattının sarı hattının + 12V ve siyah hattın topraklama kablosu olduğunu şart koşar.CPU güç kaynağı hattı aşağıdaki şekilde gösterilmektedir:

hakkında en son şirket haberleri Bilgisayar anakartı CPU güç kaynağı önemli mi?  0

Anakart üzerindeki CPU güç kaynağı arayüzü nerede?

  İşlemcinin güç soketi, şekilde kırmızı daire içine alınmış, genellikle dört veya sekiz pin olan CPU arabiriminin yanındadır.

hakkında en son şirket haberleri Bilgisayar anakartı CPU güç kaynağı önemli mi?  1

  Şekilde dört pim, yani dört pim görülmektedir.Bazı anakartlarda sekiz pim olabilir.Genel olarak, yüksek kaliteli anakartlar ortaya çıkar, çünkü yüksek kaliteli anakartlar CPU'yu overclock edebilir ve hız aşırtma daha fazla güç kaynağı ve daha kararlı güç kaynağı gerektirir.